Kredi Vakti
Üniversiteliye Kredi Veren Bankalar – Universiteliye Kredi Veren Bankalar

Üniversiteliye Kredi Veren Bankalar

Üniversiteleri kazandıktan sonra üniversite öğrencilerini bir nevi geçim derdi sarıyor. Ne kadar devlet tarafından burs verilse de bu tutar tam manası ile öğrencinin giderlerini karşılamıyor. Bunun yanında öğrenci temel ihtiyaçlarını karşılasa bile paraya ihtiyacı olduğu zamanlar ne yapacağını bilemiyor. Bu durumda üniversiteliye kredi veren bankalar arayışına girilebiliyor.

Hepimizin bildiği gibi bankalar geliri olmayan kişilere kredi vermeyi sevmezler. Bu yüzden üniversite öğrencisine kredi veren bankalar gibi bir soru yöneltiliyor. Bankalar üniversite öğrencilerine çeşitli oranlarda kredi verebilmektedir. Tabi bu kredi ürünlerinde farklılıklar görülür. Bazı krediler direk öğrencinin kendisine verilirken bazıları ise öğrencinin velisi tarafından kullanıldığı takdirde verilmektedir. Bu imkanı hemen hemen bütün bankalar sunmaktadır.

Üniversiteliye Kredi Veren Bankalar

Üniversiteliye kredi veren bankalar arayışında ayrıca şu yöntemden de yararlanabilirsiniz. Bankaların çoğu üniversite öğrencilerine kredi kartı vermektedir. Düşük limitli olan bu kredi kartları sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kredi kartınızdan nakit avans kullanmak. Kredi kartınızdan nakit avans kullanmak için kredi kartına sahip olduğunuz bankanın ATM’sini kullanmanız yeterli olacaktır. Kullandığınız nakit avansı öderken faiz ödeyeceğinizi unutmayın.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap