Kredi Vakti
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? – Tamamlayici Saglik Sigortasi Nedir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Televizyonlarda, radyolarda ya da internet sitelerinde bankaların tamamlayıcı sağlık sigortası reklamları dikkatinizi çekiyordur. Eğer konuyla ilgili fazla bilginiz yoksa, kısaca bu konu ile ilgili olarak size bilgi vermek istiyoruz. Herhangi bir kurumda çalışarak Sosyal Güvenlik Kurumu şemsiyesi altında olan insanların, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde ayakta görülen tedavileri ya da yatarak yapılan tedaviler için fark hizmeti ödenmesi gerekir.

Bu sebeple aradaki farkın ödenmesi oldukça fazla tutabilir. Herhangi özel sigorta şirketi ile yaptığınız poliçeniz sayesinde aradaki farkı ödemekten kurtulabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine sahip olabilmek için 55 yaşını geçmemek gerekiyor, aynı zamanda bu sigorta değerlendirme kapsamında girmek için de 59 yaş sınırı bulunmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken bazı konuların bilinmesi gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? – tamamlayici sigorta ayrintilari

Bu sigortayı satın alan kişiler anlaşmalı hastanelerde tedavi görebilir, prim ve teminat şartlarını kendi lehine kullanabilir, aynı zamanda geçmiş dönemden yaşanan rahatsızlıkların tedavisi için kullanabilir. Poliçe satın alınan acentadan ya da kurumdan sigorta yaptıran kişiye teminat ve hizmetlerin net bir şekilde ödenmesi sağlanabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler istediği özel hastanede ayakta ya da yataklı tedavi hizmeti alabilir. Unutulmaması gereken en önemli konu, tedavi görmek amacıyla gittiğiniz sağlık kurumunun sizin tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın aldığınız sigorta şirketiyle anlaşması bulunması gerekmektedir.

Burada en önemli konu sosyal güvenlik kurumunun hangi sigorta şirketiyle anlaşması olup olmadığını bilip ona göre sigorta yaptırılması avantaj sağlar. Sizin yaşadığınız bölgede büyük, kaliteli sağlık kurumlarının anlaşma yaptığı sigorta şirketlerini tercih ediniz.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap