Kredi Vakti
Sanal Kredi Kartı Nedir? Sanal Kredi Kartı Nasıl Alınır? – Sanal Kredi Karti Nedir Sanal Kredi Karti Nasil Alinir

Sanal Kredi Kartı Nedir? Sanal Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen internetten kredi kartı kopyalama gibi çeşitli yöntemlerle kredi kartı ile internetten alışveriş yapmanın riskleri ne yazık ki her geçen gün artmaya devam etmektedir. Özellikle de son derece yüksek limitlere sahip olan kredi kartı kullanıcıları için bu riskler katlanarak artmaktadır. Bu nedenle yaşanan bu sorunların çözümünü sağlayabilmek amacı ile bankalar sanal kart uygulamalarını hayata geçirmektedir.

Sanal Kart Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere sanal dünyada kullanılmak üzere geliştirilen ve fiziki olarak bulunmayan kredi kartı ürünlerine sanal kart ismi verilmektedir. Bu ürün yüksek kredi kartı limiti bulunan kişilerin bu kart bilgilerini korumalarını sağlarken aynı zamanda internetten alışveriş yaşama keyiflerini garanti edebilmek adına üretilen ve gerçekte fiziki olarak var olmayan kartlardır.

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart almak isteyen kişilerin bankaların internet şubesi kullanıcısı olması ya da kredi kartı internet şubesi bilgilerine sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü sanal kart başvurusu yapılmasına gerek yoktur ve tek yapmanız gereken kredi kartı hesabınıza girmenizdir.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sanal kart bölümünden işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu kartın en büyük özelliği tek kullanımlık olması ve içerisinde yer alan tutarı kendinizin belirlemesidir. Örneğin 5 bin lira kredi kartı limiti olan bir kişi internetten 100 liralık bir ürün almak için kredi kartı bilgilerini riske etmek yerine 100 lira sanal karta yükleyerek alışverişlerinde de bu kartı kullanabilmektedir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap