Kredi Vakti
Para Biriktirmek İstiyorum. En Kolay Para Biriktirme Yöntemleri – Para Biriktirmek Istiyorum En Kolay Para Biriktirme Yontemleri

Para Biriktirmek İstiyorum. En Kolay Para Biriktirme Yöntemleri

Toplum olarak son yıllarda tasarrufun önemini unutmaya zorlanıyor olsak ta para biriktirmek bir tercih değil büyük bir zorunluluk olarak görülmelidir. Çünkü kişinin acil para ihtiyacını ne zaman duyacağı belli değildir.

Aniden yaşanan bir işten çıkarma ya da ortaya çıkan bir hastalık ya da büyük bir eğitim fırsatı gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak acil para arıyorum demeniz kaçınılmazdır. Bu gibi durumlarda ortaya çıkan olumsuzluktan kurtulmanını en iyi yolu elinizde bulunan birikimden yararlanmaktır. Her ne kadar sürekli düzenlenen kampanyalar ve reklam tanıtımları ile harcamaya teşvik edilsek te para biriktirmenin önemi de unutulmamalıdır.

Para biriktirmek istiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey aylık bütçe hazırlayarak ne kadar para ayırabileceklerini belirlemektir. Bu hesaplamada sadece zorunlu harcamalar hesaplamaya dahil edilmeli ve kalan tutar tasarruf etmek üzere saklanmalıdır. Bu şekilde yapılan bütçelerin sonucunda para arttırılarak birikim yapılmaya başlanacaktır. Yapılan birikim uzun vadeli ise altın almak en mantıklı yoldur. Çünkü pek çok kişi altını sattığında erken dönemde zarar edeceği için tasarrufuna dokunmaktan çekinmekte ve birikimi uzun süreli olmaktadır.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap