Kredi Vakti
Kredi Notum Çok Düşük Kredi Alabilir miyim? – Kredi Notum Cok Dusuk Kredi Alabilir miyim

Kredi Notum Çok Düşük Kredi Alabilir miyim?

Bankalardan kredi çekerek daha sonra geri ödemelerde sıkıntı yaşayıp geri ödemeleri bir şekilde aksattıysanız doğal olarak kredi notunuz düşecektir. Bunun sonucunda da sonraki ihtiyaçlarınızda kredi lazım olduğu zaman başka bir bankaya gidip nakit ihtiyacınızı bildirip kredi talebinde bulunduğunuz zaman alamayacaksınız. Çünkü Kredi Notu çok düşük olduğu için size kredi verilmeyecektir.

Düşük Kredi Notuna Rağmen Kredi Veren Banka Var mı?

Şunu unutmayın ki herkesin bankalarla veya  Finans kurumları ile olan ilişkilerini otomatik kontrol eden bir sistem mevcuttur. Bu sistem sayesinde sizin finansal geçmişsiniz kayıt altına alınır. Bankalarla ilgili yaptığınız işlemlerde ne kadar düzenli, ne kadar düzensiz olduğunuz kaydedilir. Ödemeleriniz gecikiyorsa siz sanmayın ki kimsenin haberi yok, başka bir bankadan para çekebilirim, diye düşünürsünüz. Ama durum sizin düşündüğünüz gibi değildir. Her türlü bankacılık faaliyetleriniz denetlenmektedir ve bu sistemi bankalar otomatik kontrol etmektedir.

Böylece Siz gidip başka bir bankaya herhangi bir kredi türünde talepte bulunduğunuz zaman sistemden sizin Kredi notunuz kontrol edilir. Türkiye ortalamasının altında bir nota sahipseniz size kredi verilmeyebilir. Siz de bu durumda kredi notum çok düşük kredi alabilir miyim diye çevrenize arkadaşlarınıza ya da internetin web sitelerinde cevabını bulmaya çalışırsınız. Bu bakımdan yapmanız gereken, zamanında borçlarınıza sadık çıkarak ödemeniz gerekir. Aksi takdirde iş işten geçtikten sonra kredi arayıp sonra da onaylanmayınca çok üzülürsünüz.

Çok Düşük Kredi Puanıyla Kredi Almak Mümkün mü?

Her şeye rağmen kredi notunuz düşük olsa bile büyük bankalar sizlere kredi desteği sağlayabilir. Bunun için bazı özel şartları taşımanız gerekmektedir. Örneğin gelir belgeniz varsa ya da bir kefil bulabilirseniz size kredi notunuz düşük olsa da kredi verilebilir. Kredi notunuz düşük olsa da size kredi verebilecek bankaların istediği bazı özel durumlar arasında olan şartlardan bazıları şunlardır; çalışıyorsanız maaş bordrosu, emekliyseniz emeklilik maaşını aldığınız dekont, taşınmazınızdan gelir elde ediyorsanız gelir belgesi olduğu zaman krediniz notunuz düşük olsa bile kredi çekme ihtimaliniz yüksektir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap