Kredi Vakti
Kredi Kartı Borcunu Kapatmanın En Kolay Yöntemi – Kredi Karti Borcunu Kapatmanin En Kolay Yontemi

Kredi Kartı Borcunu Kapatmanın En Kolay Yöntemi

Bilinçsizce Yapılan harcamalar sonucunda kredi kartı borçlarını bir türlü kapatamayan insanlar Kredi kartı borcunu kapatmanın en kolay yolunu araştırmaya koyuldular. Biz de bu tüketicilere yardımcı olmak için onlara borç kapatma yöntemlerini anlatmaya çalışacağız.

Kredi kartı borcu nasıl kapatılır

Kredi kartı borcunun kapatılması için öncelikle düzenli ödeme yapmaya gayret gösterilmelidir. En önemlisi de gereksiz harcama yapmamak sanki borcu başkası ödeyecekmiş gibi düşünmeden bilinçsizce şuursuzca limitin sonuna kadar doldurulmaması gerekir. Gerçekten Kredi kartı borcunu ödeyebilecek geliriniz varsa ona göre harcama yapmanız gerekir. Bu en önemli kuraldır, yani olmayan parayı harcamamak gerekir.

Mutlaka harcanan paranın bir karşılığı olmalıdır. Bulunduğunuz süreç içinde bunu düşünmeden harcama yapıyorsanız ve kredi kartı ödeme günü geldiği zaman da kara kara düşünmeye başlıyorsanız, Yanlış hesap yaptığınızı bilmeniz gerekir.

Bunu bir ay iki ay yaptınız diyelim, daha sonra aynı hatayı sürdürüyorsanız o zaman size söyleyeceğiniz pek fazla bir şey yok hatadan dönüyorsanız o zaman kredi kartı borcunu ödemenin en kolay yolu diye arama motorlarında araştırma yaptığınızda. Nafile. Çünkü Neticede borcu yine borçla kapatsanız dahil iki kere faiz ödeyeceğiniz için daha da bataklığa, kötü duruma düşeceksiniz ve işin içinden çıkılmaz bir durum oluşacak. Bu sebeple kesinlikle geliriniz kadar harcama yapın ve Kredi kartı borcunuzu şişirmeye devam etmeyin.

Kredi kartı borcunu kapatmanın en kolay yöntemlerinden biri de kredi kartlarına yapılan taksit olayına fazla bulaşmayın taksitli alışveriş. Sizin için çok cazip görünse de aslında büyük bir bataklığın giriş noktası olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Çünkü taksitleri çoğalttığımız zaman bir sonraki ay daha sonraki ay sürekli borcumuz katlanarak devam edecektir. Yaptığınız alışverişler unutulacak belki aldığınız ürünler eşyalar eskiyecek ancak borçlarını ekstrede sürekli görünecektir. ve toplamda borç yumağı çoğalıp gidecektir bu durum sizin için içinden çıkılmaz bir hal alacaktır Bu sebeple Kredi kartı borcunu kontrol etmek için taksit yaptırmayın. Çünkü taksitlerde ödenmesi gerekir Hatta azar azar yaptığımız ve toplamında Hekim teşkil eden taksitler gün gelecek ödenemez büyüklükte meblağ oluşturacaktır.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap