Kredi Vakti
Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Ne Olur? – Kredi Karti Borcumu Odemezsem Ne Olur

Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

Kredi kartları düzenli kullanıldığı zaman gerçekten büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bazen düşünmeden, hesap etmeden dikkatsizce kredi kartı kullananlar kredi kartının faydadan çok zarar getirdiğini düşünüyor ve borçlar ödenemez bir hal alıyor. Böyle olunca da Kredi kartı borcunu ödemezsem ne olur diye düşünmeye başlıyor.

En büyük yanlışlardan birisi kredi kartlarıyla sürekli taksitli alışveriş yapmak ve borçları da asgari ödeme tutarı ile kapatmaya çalışmaktır. Bu şekilde aslında sürekli faiz ödediğinin farkına varmayan kullanıcı borçları ödemekten yorgun düşünce çıkış noktası bulamaz ve sonra tamamen kendini bırakır sonucunun ne olacağını merak etmeye başlar.

Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur, bilmek ister.

İyi bir şey olmayacağı kesindir. Çünkü borç mutlaka ödenmesi gerekir. Eğer borcunuz siz kendiniz ödemezseniz yasal yollardan sizin borcunuz bir şekilde tahsil edilecektir. Kredi kartı borcu  2 ay üst üste düzenli olarak ödenmediği zaman çalıştığımız banka borcun tahsili için yasal takip başlatır ve size borcunuzun yapılandırılması hizmetini devreye sokarak taksitlendirme fırsatından yararlanmanızı ister.

Eğer kredi kartınızı 3 kere hesap kesim tarihinden sonra ödemezseniz yasal süreç başlar borcunuzun tahsil edilmesi amacıyla yasal süreç başladığı zaman önce kara listeye girerseniz. Bu sizin için hiç iyi olmaz. Sonraki bankacılık işlemlerinde hep önünüze çıkar ve her türlü isteğiniz talebiniz reddedilir.

Borcunuzu yine de ödemezseniz icra takibi başlayarak bir şekilde ya maaşından kesinti yapılır ya da mahkeme kanalıyla varlıklarımıza el konulur. Onun için kredi kartı borcunu ödemezsem ne olur diye araştırma yapmadan siz düzenli olarak borcunuzu ödeyin ve bu soruyla muhatap olmayın.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap