Kredi Vakti
Kredi Kartı Borcu Varken İptal Ettirilir Mi? – Kredi Karti Borcu Varken Iptal Ettirilir Mi

Kredi Kartı Borcu Varken İptal Ettirilir Mi?

Herkes her bankadan kredi kartı alarak hepsini bol bol harcayıp sonra da borçlarını ödeyemez hale gelince borcu olan kredi kartı iptal edilebilir mi diye araştırma yapmaya koyuluyor. Eğer kredi kartınızın yüksek tutarlı yıllık işletim ücreti varsa ve ya da başka sebeplerden dolayı kredi kartınızı aldığınız bankadan iptal ettirmek istiyorsanız bu elbette mümkündür.

Kredi kartını kapatmak için bankaya müracaat yaptığınıza sizin Kredi kartınız iptal edilecektir. Bunun için bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı iptal ettirme başvurusunda bulunabilirsiniz. Başka bir yöntemle bizzat kendiniz en yakın banka şubemize giderek müşteri temsilcisi ile görüşüp kredi kartı iptali yaptırabilirsiniz.

Ancak bankalar kredi kartlarından iyi gelirler elde ettikleri için genelde kredi kartı iptaline pek yanaşmazlar, sizi ikna etmek için olmadık yöntemler uygularlar. Sizi iptal ettirmeniz için zorlayacaklardır, ancak siz her şeye rağmen kararlı olursanız Kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Eğer kredi kartınızın borcu varsa bu sorun değil, kredi kartı borcunuzu taksitleri zamanında ödediğiniz zaman hiç problem olmaz.

Yani siz istediğiniz zaman kredi kartınızı kapattırabilirsiniz. Kredi kartı borcu varsa kapattırabilirsiniz, bunun için çekinmenize gerek yok. Bankalar sizleri ikna etmek için ya da zorlamak için olmaz diyebilir, ancak yasal olarak kredi kartı borcu olsa da kredi kartını iptal ettirme hakkınız bulunmaktadır. Sizin borcunuzu aynı şekilde tarihi geldiği zaman bankaya giderek ya da internet aracılığıyla borcunuzu zamanında ödediğiniz zaman hiçbir sıkıntı olmaz.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap