Kredi Vakti
Kredi Kartı Bloke Olunca Ne Yapılmalıdır? – Kredi Karti Bloke Olunca Ne Yapilmalidir

Kredi Kartı Bloke Olunca Ne Yapılmalıdır?

Tüketim çılgınlığının sınır tanımadığı günümüzde kredi kartları kullanımı ve bankacılık işlemleri sürekli artmaktadır. Buna paralel olarak yapılan işlemler ve banka kartlarının düzensiz kullanımı sebebiyle bazen kredi kartları bloke edilmektedir.

Kredi kartı bloke edilmesi ne demektir?

Kartınızın bloke edilmesi kullanıma kapatılması anlamına gelir. Eğer Kredi kartınız bloke edildi ise kartınızı hiçbir yerde kullanamazsınız. Bu durumun çözümü için bir an önce bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşerek sebebini öğrenmeniz gerekir.

Kredi kartı bloke edilmesi sebepleri arasında yanlış kullanım gereksiz yöntemlerle kullanma çabalarından kaynaklanmaktadır ya da borcunuzu düzenli olarak ödemediğiniz için olabilir. Bu durumu öğrenmenin en iyi yolu bankanızın müşteri temsilcisi ile görüşerek sebebini öğrenebilirsiniz. Eğer üst üste 2 Ekstra ödenmemişse bu sebepten dolayı kartınız bloke edilmiş olabilir. Kredi kartı bloke olursa fazla panik yapmayın.

Kredi kartı bloke edildiği zaman ne yapılması gerekir

Kredi kartı bloke edildiği zaman ne yapılması gerektiğini elimizden geldiğince sizlere izah etmeye çalıştık. Yapmanız gereken doğal olarak ödemelerinizi düzenli yapmak sonra da kartınızla ilgili yanlış şifre, yanlış kullanım gibi teknik sorunlar yaşamaktır. Bloke edilmiş olan banka kartınıza yaptırmak istiyorsanız bunu yaptırmanın tek şartı borçlarınızı tamamen ödemeniz şartıyla yaptırabilirsiniz. Kredi kartı borçlarınızı tamamını ödedikten sonra bloke edilmiş olan kredi kartı 24 saat içerisinde yeniden aktif hale gelip kullanıma açılacaktır.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap