Kredi Vakti
Kredi Haricinde Nasıl Para Bulabilirim? – Kredi Haricinde Nasil Para Bulabilirim

Kredi Haricinde Nasıl Para Bulabilirim?

Kredi Haricinde Nasıl Para Bulabilirim Kredi almak için hiçbir seçeneğiniz kalmadı ve banka haricinde kredi veren yerler araştırıyorsunuz. Bu sebeple kredi haricinde nasıl para bulabilirim diye yanıp tutuyorsunuz.

Demek ki bankalarla olan ilişkilerimizi düzenli yürütemediniz. Sonuçta da kredi notumuz düştüğü için kara listeye girdiniz. Bu durumda da size bankalar kredi vermeyince bankalar haricinde kredi veren yerleri sorguluyorsunuz.

Kredi Haricinde Nasıl Para Bulabilirim Acil Nakit Para

Aslında bu duruma düşmeniz sizin adınıza çok olumsuz ve üzücüdür. Banka haricinde kredi bulabileceğimiz yerler; eğer tanıdığınız bildiğiniz yakınlarınız, akrabalarınız varsa elden borç almak olacaktır. Ya da halk arasında tefeci tefeci diye tabir edilen ve farklı isimlerle adlandırılan kurum gibi görünen ancak tehlikeli işler yapan kişilerle görüşmek ve borç almak zorunda kalabilirsiniz ki bunu asla ve asla tasvip etmiyoruz. Çünkü bu insanların tuzağına düşerseniz bankalara düzenli ödeme yapmadınız için bin pişman olacaksınız. Tefecilere ödeyeceğiniz faizin haddi hesabı yoktur. Allah korusun bir de ödeyememe durumu gibi bir yanlışa düşerseniz, o zaman farklı yöntemlerle sizin elinizde ne varsa hepsini alırlar.

Kredi haricinde para bulabileceğiniz yerler arasında KOSGEB, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifleri, İlksan, Polsan gibi yerler sayılabilir. Ancak bu kurumlar da belli statüde olan kişilere borç verebilmektedir. Bu sebeple tek çare olarak varsa elinizde bulunan taşınır taşınmaz mallarınızı satarak paraya dönüştürmek, yoksa akrabalarınızdan, tanıdıklarımızdan borç para istemek ve bunlar da olmuyorsa tefecilik yapan kurum görünümlü kişilerle görüşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlara düşmemeye, bunlardan borç almamaya bakın. Yoksa iyice batağa saplanırsınız.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap