Kredi Vakti
Kredi Bulamayanlar Nereden Para Alabilir? – Kredi Bulamayanlar Nereden Para Alabilir

Kredi Bulamayanlar Nereden Para Alabilir?

Bankalardan kredi bulamayanlar nereden para alabilir? Farklı sebeplerden dolayı ihtiyacımız olan parayı kredileri bankalar bazen reddeder. Kredinin reddedilmesinin sebepleri arasında en büyük etken kredi notunu düşük olmasıdır. İnsanlar aylık gelirini almak istediği kredinin aylık ödemesi ile ters orantılı olması sebebiyle ve ayrıca daha önce kara listeye girmiş bulunmaları sebebiyle talep ettikleri krediler bankalar tarafından onaylandı.

Öyle durumlarda bankalardan kredi alamayan insanlar nereden para bulmalıdır. Kredi onayı alınmaması durumunda bunun neden olduğunu öğrenmek gerekir. Kredi onayı alınmamasının sebepleri arasında kara listeye girmeniz gösteriyorsa artık yapacağınız hiçbir şey kalmamıştır. Çünkü kara listeye girenlere bankalar kesinlikle kredi vermemektedir. Üstelik kara listeden çıktıktan sonra bile şüpheli riskli müşteriler grubuna gireceğiniz için kredi onayı alması zorlaşacaktır. Bankalar aynı zamanda Merkez Bankası’nın kara listeden çıkan müşterilerini anında göremedikleri için kara listede görülmeye devam edeceklerdir.

Böyle durumlarda bankalardan kredi alamayanlar nereden para bulacaktır diye düşünmeye başlayanlar doğal olarak eşinden, dostundan, tanıdığından borç isteyecek ya da bir yakınına kredi çektirerek borcunu düzenli olarak ödeme yolunu tercih edecektir. Ancak günümüzde bir başkasının yerine kredi çekmeyi kimin kabul edeceğini düşünmek gerekir. Bu sebeple önceden bütün bunların bilinmesi ve bankaların önemli bir görevi yerine getirdiğini farkına varılması gerekmektedir. Aksi taktirde sıkıştırınca bankalardan kredi alamayanlar nasıl para bulur diye kara kara düşünür.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap