Kredi Vakti
Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır? – Kredi Alabilmek Icin Kredi Notu Kac Olmalidir

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi alabilmek için minimum kredi notu kaç olmalıdır? Kredi çekmek isteyenlerin belli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunların başında da en çok üzerinde durulan ve araştırılan konu kredi notu’dur. Kredi talebinde bulunan bir kişinin kredi notu ortalamasının üzerine çıkması zorunludur. Aksi takdirde hangi bankaya müracaat ederseniz edin sizlere talep ettiğiniz kredi verilmeyecektir.

Müşterek kredi çekmek için yapılan sürekli kredi talepleri de kişinin kredi skorunu önce aşağıya çekecektir. Bu durum sonraki kredi başvurularında onay işlemini zora sokacaktır. Kredi ihtiyacı olan kişilerin bu durumu zora sokmamak için mutlaka önceden kredi notunu öğrenmesi gerekmektedir ve kredi notu ortalamasının da yüksek olması zorunludur.

Kredi almak için kredi notu en az kaç olmalıdır? Kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notu en az 1500 puan olması gerekmektedir. Kredi notu 700′ den düşük olanlara bankalar kredi onayı vermemektedir. 700 ile 900 arasındaki kredi notu olanlara da bankalar insiyatif kullanarak karar verebilir. Ancak yüksek puanlı talepler fazla ise bu puan aralığına da bankalar pek sıcak bakmayacaktır.

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

900 ile 1500 puan arasındaki tüketicilere gelir belgesi karşılığında kredi kullanmalarına izin verilebilir. Fakat burada da kredi talebinde bulunan kişinin bankadan kredi onayı kabul edilebilmesi için kesinlikle kolay kredi veren bankalarla iletişime geçmesi sonrasında da kredi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Kredi başvuru formunu doldurmayan kişiler bankalar tarafından reddedilebilir. Kredi notu 1700 ve 1900 arasında olan tüketiciler istediği her bankadan rahatça kredi alabilmektedir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap