Kredi Vakti
İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır – Iptal Edilen Kredi Karti Yeniden Nasil Acilir

İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır

İptal edilen kredi kartı yeniden nasıl açılır sorusunun muhataplarına yardımcı olmak için bu yazımızı iyice okunması gerekir. Bireysel tercihler doğrultusunda kredi kartı alınır, harcamalar düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir. Eğer yapılan harcamaların düzenli bir şekilde ödenmemesi durumu oluşursa adınıza düzenlenmiş olan kredi kartı iptal edilir.

İptal edilen kredi kartları da her ne gerekçeyle olursa olsun yeniden açılmaz. Bunun için kapatılan kredi kartının yeniden aktif edilemeyeceğini önceden bilmekte fayda var. Eğer kredi kartına ihtiyacınız oluyorsa o zaman yeniden kredi kartı almak için başvuru formu doldurmak gerekecektir, ancak bir tüketici herhangi bir ödeme aksatmaksızın kendi isteğiyle kredi kartının kullanıma kapatılması talebiyle iptal edilen kartlar yeniden açılabilir.Bunun için 18 yaşından gün almış olan her vatandaş kredi kartı kullanabilir.

İstediğiniz bankaya giderek kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Eğer kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz için kart iptal edildi ise bu kişiye tekrar kredi kartı verilmesi oldukça zor bir işlemdir. Eğer borcunu ödemediği için kredi kartı kapatıldıysa ve aynı zamanda borçlarını ödemeyen kişilerin bulunduğu Kara Listede adı varsa bankalar böyle kişilere kredi kartı vermeyi tercih etmezler.

Bankalar kendi arasında prensip anlaşmaları imzalayarak başka bankada borcunu ödemeyen herhangi bir tüketiciye, diğer banka yeni bir kredi kartı vermeyecektir. Böyle sorunlu kişilerin kredi kartı almaları oldukça zordur. Bütün bu olumsuzlukları bilerek hareket etmenizde fayda vardır. İptal edilen kredi kartını yeniden açtırmak oldukça zordur Borçlu olan tüketicilere bankalar iyi gözle bakmaz.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap