Kredi Vakti
İlk Kez Kredi Çekeceğim Ne Yapmalıyım? – Ilk Kez Kredi Cekecegim Ne Yapmaliyim

İlk Kez Kredi Çekeceğim Ne Yapmalıyım?

Hayatında bankalara ihtiyacı olmayıp kredi çekmeyenler nasıl kredi çekileceğini bilmezler. Eğer ihtiyacınız olursa ve kredi çekmek isterseniz, ilk kez kredi çekeceğim ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle bankaya kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra banka sizin talebinizi değerlendirmek için kredi notumuzu bakacaktır. Kredi notu ortalamanız Kredi çekmeniz için uygunsa banka sizden gelir belgesi ya da ipotek yapabileceğiniz herhangi bir mal varlığınız taşınmanızı göstermeniz gerekir. İlk defa kredi çekmek isteyenler öncelikle yüksek limitli kredi başvurusunda bulunmamalıdır. Kredi çekmeden önce Kredi çekmeyi düşündüğünüz bankadan kredi kartı başvurusu yaparsanız, bu sizin için avantaj sağlayacaktır. Çünkü kredi kartımın limitini çok yüksek tutmadan her ay düzenli alışveriş yapıp sonrada kredi kartının borcunu zamanında ödediğinizde Kredi notunuz hızla artacaktır.

Kredi notunuzu yükselmesi sizin Kredi çekmeniz için katkı sağlayacaktır. Bu sebeple kredi kartı limitinizi fazla zorlamadan küçük alışverişler yaparak borcunuzun tamamını son ödeme tarihinde ödediğiniz zaman böylece Kredi notunuz hızlı bir şekilde yükseliş gösterecek. Bankalardan kredi başvurusu yaptığınız zaman bankalar sizin kredi notunuzu yüksek olduğunu görünce talebinize olumlu yanıt verecektir.

İlk kez kredi çekmek isteyenler ayrıca çalışacağınız ya da Kredi çekeceğiniz bankadan vadesiz hesap açıp bu hesaba birkaç tane otomatik ödeme talimatı verdiğini zaman kredi notu ortalamanız yine yükseliş gösterecektir. Böylece kredi alma şansınız giderek yükselecektir. İlk kez Kredi çekmek istiyorum Ne yapmalıyım diye merak ettiyseniz sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Yapmanız gereken tek şey kredi notunuzu yükselmesi için taktikler uygulamak gerekir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap