Kredi Vakti
Hazır Kredi Limiti Ne Demektir? – Hazir Kredi Limiti Ne Demektir

Hazır Kredi Limiti Ne Demektir?

Son dönemde bankalar tarafından müşterilerine büyük kolaylık olarak sağlanan hazır kredi limiti tüketicilerin hesaplarına otomatik olarak tanımlanan ve istediğiniz zaman kullanabileceği Kredi limiti olarak adlandırılmaktadır. Böylece hesabına Kredi limiti tanımlanan kişi nakit paraya ihtiyacı olduğu zaman Kredi başvurusu yapmak için zaman harcamadan, hiçbir işlem yapmadan anında hesabında tanımlanmış olan hazır Kredisi kullanarak ihtiyaçlarının temini için kullanabilmektedir.

Büyük kolaylık sağlayan bu hazır Kredi limiti dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde kullanma hakkına sahip olduğunuzu unutmayın. Ancak hesabınıza tanımlanan bu hazır kredi limiti belli tarihler arasında kullanılabileceğini hatırlatmakta fayda var. Sınırsız süresi bulunmamaktadır. Belli bir dönem içerisinde kullanabileceğinizi hesaba katarak ona göre bu fırsatı değerlendirmek gerekir. Bankalar bilhassa internet şubesini kullanan müşterilerine bu fırsatı bir ayrıcalık olarak sunmaktadırlar. Müşteriler çalıştıkları bankaların şubesine gitmesine gerek kalmadan hazır kredi hesabından dilediği gibi kullanma hakkına sahiptir.

Hesabınıza tanımlanan hazır kredi kullanmak için bankamızın internet bankacılığı hizmetlerini kullanmak amacıyla giriş yapmalısınız. Daha sonra Krediler sekmesine tıkladıktan sonra size tanımlanan Kredi tutarını kendi hesabınıza aktarabilirsiniz. Böylece bankaya gidip Kredi talebinde bulunmanıza formaliteleri yerine getirmek için uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Herkes internet şubesini kullanmayı bilmiyor. İnternet aracılığıyla bankacılık işlemlerini yapmasını bilmeyen ya da kullanmayanlar için kimlik belgeleri yanında bankaya bizzat giderek hesaplarına tanımlanan hazır kredi limitini kullanmak istediklerini belirterek bu Kredinin kendi hesaplarına aktarılmasını isteyebilirler.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap