Kredi Vakti
Eminevim Güvenilir mi, Nasıl Çalışır? – Eminevim Guvenilir mi Nasil Calisir

Eminevim Güvenilir mi, Nasıl Çalışır?

Eminevim Nedir

Eminevim özellikle ev almak isteyen kişiler için faizsiz ev alma imkanı sunan bir sitem ile çalışmaktadır. Eminevim imkanı ile Türkiye’nin her yerinden ve her semtten istediğiniz evi alabilirsiniz. Eminevim sizlere kendi alacağınız evi kendi bütçenize göre belirleme imkanı sunmaktadır.

Eminevim’den Taksitli Ev Nasıl Alınır?

Kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de eminevim nedir, nasıl ev sahibi olunur gibi konulardır. Bu sorulara açıklık getirebilmek için öncelikle eminevim den nasıl ev sahibi olunacağını bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle ev satın alırken bütçenize uygun bir evi tercih etmeniz gerekmektedir. Bütçenize uygun evleri belirledikten sonra evi kaç ay taksit ile alacağınız belirlersiniz. Evi kaç ay taksit ile alacağınızı belirlemeniz aynı zamanda kaç kişilik gruplara da üye olacağınızı belirlemektedir. Yani eğer sizler 120 ay taksitlendirme yapacaksanız 120 kişilik gruplara üye olabilirsiniz.

Eğer evin değeri 120 bin ise her ay 120 kişiden alınacak bin tl ile bir ev satın alınabilecektir. Eminevim tıpkı evlerde bayanların yaptığı günler ile benzerlik göstermektedir. Amaç her gruptaki kişiyi ev sahibi yapabilmektedir. Gruba katılacakların sıralamaları noter huzurunda yapılmaktadır. Kişiler ev alana kadar kirada olacaklarından dolayı ilk ev alan kişi aynı zamanda kira vermekten de kurtulmuş olacaktır. Bu nedenle ilk evini alan kişilerin kendilerinden sonra ev alacak kişiler kirada olmalarından dolayı biraz daha fazla para verme durumunda kalacaklardır. Kişiler evini alana kadar diğer kişilerden de yardım alacaktır.

Eminevim İle Alınan Evlerin Ödemesi Nasıl olur?

Eminevim faizsiz ev alabilme imkanı nedeni ile oldukça dikkat çekmektedir. Pek çok kişi eminevim hakkında ne yazık ki detaylı bilgiye sahip değildir.

Eminevim faizsiz bir şekilde ev sahibi olma imkanı verdiği için ödemeleri de yine siz belirlemiş olursunuz. Alacağınız evin bütçesine ve aylık vereceğiniz takside göre ev almak isteyen gruplara girebilirsiniz. Eminevim ile alınan evlerin taksitleri her ayın 1i ve 20’si arasında yapılmaktadır. Eğer kişi taksitini zamanında ödemez ise para cezası alabilmektedir.

Evi satın aldığınız zaman dilerseniz erkenden evin borcunu toplu bir şekilde ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Eminevim ile alınan evler hakkında en çok merak edilen konulardan biri de bu evlerin daha sonra kiraya verilip verilemeyeceği ile ilgilidir. Eminevim ile alınan evlerin tapusu bizzat sizin üzerinize olacağından dolayı evi kiraya verebilirsiniz fakat evi satamazsınız.

Emin evimin sunduğu avantajlardan biri de eğer bu şekilde sıralama ile ev alırsanız sonun sıralarda olmanız sizin için yararlı olabilecektir. Çünkü kirada oturduğunuz süre boyunca ev alan kişilerden bir takım yardımlar almak durumunda olacağınızdan dolayı evi değerinden daha düşük bir miktara mal edebilmeniz mümkün olacaktır. Eminevimde bu tür bir uygulama olmasının amacı ilk aylarda ev alan kişilerin artık ev kirası ödemeyip ev alamayanların ise kira ödemeye devam etmesidir. Eminevim faizsiz bir şekilde ev almak isteyen kişiler için avantajlıdır.

Eminevim Güvenilir mi?

Eminevim kuruluşunun tam olarak nasıl çalıştığını, işleyişini ve güvenilir olup olmadığını Eminevim nedir? Güvenilir mi? adlı bir önceki konumuzda detaylı olarak anlatmıştık. Bugüne kadar eminevim faizsiz ev oluşumuna katılan ve bu konuda ciddi anlamda mağduriyeti, şikayeti olan üyeler görmemekteyiz. Yine de bu bilgilere internet sitelerindeki “eminevim şikayet” aramasıyla bakındığımız için mevcut yazılanlara göre ulaştığımız için, katılmak isteyenleri yanıltmaması adına projeye katılanlarla aşağıdaki YORUM alanımızdan fikir alışverişinde bulunabilirsiniz, daha gerçekçi olacaktır.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap