Kredi Vakti
Düzenli İşi Olmayan Kişilere Kredi Verilir mi – Duzenli Isi Olmayan Kisilere Kredi Verilir mi

Düzenli İşi Olmayan Kişilere Kredi Verilir mi

İşimi kaybettim ve işsiz kaldım, işsizler kredi çekebilir mi diyenler, para ihtiyacını karşılamak için kredi çekebilir miyim, diye düşünenlerin endişelenmesine hiç gerek yok. Yasal olarak herkesin kredi çekme hakkı bulunmaktadır. Sizlere de işsiz olsanız bile kredi alma hakkınız bulunmaktadır.

Elbette işi olan, çalışan insanlara nazaran sizlerin kredi alması zorlaşır. Çünkü birçok banka kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin kredi geçmişine bakar, kredi notunu inceler. Buna göre kredi değerlendirmesini olumlu ya da olumsuz şekilde cevaplar. Siz işsiz olsanız da gelir durumunuzu gösteren herhangi bir belgeniz varsa sizler de Kredi çekebilirsiniz.Örneğin kira gelirleriniz olabilir. Böyle durumlarda işsiz olsanız bile kredi çekme avantajınız yüksektir. Gelir durumunu belgeyebilen herkes rahatça kredi çekebilir. Bankaların en önemli kriterleri arasında müşterisinin aldığı kredi ne şekilde geriye ödeyecekleridir.

Siz aldığınız parayı geri ödeme garantisi veriyorsanız, yani herhangi bir taşınmanızı ipotek gösterebilirsiniz, yine aynı şekilde kredi çekme şansımız mevcuttur.

İpotek gösterebileceğiniz eviniz, taşınmaz mümkün olması da kredi çekmeniz için yeterli nedenler arasındadır. Başka bir alternatif de kendiniz çalışmasanız bile, çalışan gelirli bir kefil bulmanız halinde yine kredi çekme avantajını kullanabilirsiniz. Bir başka alternatif de işiniz olmadığı halde motorlu taşıtlardan herhangi birini rehin göstererek kredi çekme hakkınız bulunmaktadır. İşsizler kredi çekebilir mi sorusu genel olarak çok sık sorulsa da cevabı aynı şekilde çok basittir. aldığı parayı geri ödeyebilecek herkes rahatça kredi çekebilir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap