Kredi Vakti
Borçların Hepsini Tek Bankada Toplamak – Borclarin Hepsini Tek Bankada Toplamak

Borçların Hepsini Tek Bankada Toplamak

Borçların Hepsini Tek Bankada Toplamak hakkında bilgi vereceğiz. İnsanlar farklı bankalardan aldıkları kredi kartlarını  farklı bankalardan çektikleri kredileri ayrı ayrı ödemek için oldukça fazla zaman harcadıkları için bütün borçlar aynı bankada nasıl toplarım diye merak ediyor. Çünkü farklı tarihlerde olan son ödeme tarihleri ve ödemek için gereken zaman oldukça yorucu  geçmektedir.

Bunun için bu sorunun çözümünü bulmak amacıyla bütün borçları tek bankada toplayarak ödemek için yeniden kredi başvurusu yapmaları gerekir. Buna borç transferi kredisi adı verilmektedir. Farklı bankalardaki borçların hepsini bir tek bankada toplayarak 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekerek bu işi gerçekleştirmesi mümkündür. Aslında çekilen bu Kredi ihtiyaç kredisi gibi görünse’de diğer ihtiyaç kredileri çok farklıdır.

Borçların Hepsini Tek Bankada Toplamak

Bütün borçlarını aynı bankada toplamak isteyen tüketici aslında bir bankaya gidip kredi çektiği zaman bu banka otomatik ödeme talimatı vererek bütün öbür bankalardaki borçları yeni müşterisinin hesabından aktaracaktır. Böylece elden ödeme yapmadan doğrudan kredi borcu ya da kredi kartı borçları alacaklı olan bankalara ödenmesi şeklinde bütün borçlar kapatılmış olur.

Bu şekilde borçların hepsi aynı bankada toplanarak kolayca ödemesi gerçekleştirilmiş olur. Burada amaç ödemede kolaylık sağlamaktır. Ayrıca maksimum 36 ay vade ile kredi çekme fırsatı verilmektedir. Ancak elbette bütün kredi tercihlerinde olduğu gibi kredi notunuzu uygun olması şarttır ve gelir belgenizde olması gerekmektedir. Böylece bankalar size transfer kredisi vererek borçların hepsini aynı bankada toplama fırsatı vermektedir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap