Kredi Vakti
Bankaya Gitmeden İnternetten Kredi – Bankaya Gitmeden Internetten Kredi

Bankaya Gitmeden İnternetten Kredi

Bankaya Gitmeden İnternetten Kredi nasıl alınır? Bu yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Öncelikle şunu söyleyelim. İnternetten mobilden şubesiz anında kredi alabilmek için aslında temel bir şart var. Eğer o şartı taşıyorsanız ya da yerine getiriyorsanız bankaya gitmeden direk kredi çekebilmek çok kolay. Peki bu şart nedir?

Hemen açıklayalım: Kredi notu ya da bir diğer adıyla kredi skorunuzun yeterli ya da yüksek olması. Eğer kredi skorunuz yeterli ise kredi almak için banka banka dolaşmanıza patronunuzdan izin isteyip kredi arayışınıza ve bankalarda saatlerce sıra beklemenize yok. Zaten kredi skoru denen sistemin (bkz:findeks) bir anlamda esprisi de bu. Yani daha önceden aldığınız krediler, ödeme performansınız, aylık geliriniz, çalıştığınız kadro, sigortalı olup olmadığınız vs zaten elektronik olarak kayıt altına alınıyor. Siz kredi başvurusu yaptığınız zaman eğer bu puanınız yeterli ise internet üzerinden kredi başvurusu yapınca başvuru talebinize 5-10 dk içinde olumlu yanıt gelecektir.Böylece Bankaya Gitmeden İnternetten Kredi alabileceksiniz.

Hemen hemen bütün bankalar internet şubeciliği üzerinden kredi başvurusu alıyor ve sonuçlanması en fazla yarım saat sürüyor. Örneğin Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank gibi….

Hatta özellikle enpara, cepteteb, nuvo gibi şubesiz bankacılık hizmetleri sunan sistemler ile şubeye gitmeden kredi almak çok daha kolay.

Ancak daha önceden de belirttiğimiz gibi eğer kredi skorunuz düşük ise hem bu yöntemle hem de şubeye giderek kredi çekebilme şansınız giderek azalmaktadır. Ayrıca olumsuz sonuçlanan kredi başvuruları kredi puanını olumsuz etkiler.

Bu nedenle kredi başvurunuz reddedildiği takdirde en az 1 ay geçmeden tekrar başvuru yapmamaya özen gösteriniz.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap