Kredi Vakti
Bankalardan Döviz Alım Satımı Nasıl Yapılır – Bankalardan Doviz Alim Satimi Nasil Yapilir

Bankalardan Döviz Alım Satımı Nasıl Yapılır

Döviz alma ya da satma düşünceniz varsa ve bunu güvenli bir yerden yapmak istiyorsanız elbette bankalara müracaat ederek bankalar aracılığıyla bu işi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Ancak hiç banka şubesine gitmenize gerek kalmadan çalıştığımız bankanın internet bankacılığını da kullanmanız sizin için büyük avantaj sağlayacaktır.

İnternet bankacılığı size günde 50000 euro ya da dolar işlem hacmi fırsatı verecektir. Bankalar aracılığıyla döviz alım satımı yapmak istiyorsanız unutmamanız gereken en önemli kurallardan birisi mesai saatleri kavramını bilmeniz gerekir. Bütün bankalar Genel olarak çalışma saatleri Sabah 8.30 Akşam 17.30 arasında sona ermektedir.

Döviz alım satım işlemi yaparken diğer komisyonlu ürünlerde olduğu gibi masraf ya da kesinti bulunmaması en önemli avantajlar arasındadır. Döviz alıp birkaç gün yükselmesini bekledikten sonra satarım düşüncesi biraz risklidir. Döviz alım satımı yapmak için uzun vadeli yatırım yapanlar daha avantaj sağlayabilir. İnternet bankacılığı aracılığı ile Döviz alım satımı yapanların hem hızlı hem de kolay bir şekilde gün içinde mesai saatlerinde işlerini rahatça yapabildiklerini söyleyebiliriz.

Döviz yükseldi zamanlar alıma geçmek çok tehlikelidir. En uygun döviz alım zamanı tam tersi dövizin aşağı yönde olduğu zamanlar alınması gerekir. Döviz alım satım işlemi yaparken alış ve satış arasındaki farkın 0,8 ile 1.6 arasında tutan bankalar  minimum seçenek makas oranı ile daha çok karlı duruma düşebilirsiniz, ancak yine de döviz alım satımı kısa vadede fazla getirisi sağlamaz.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap