Kredi Vakti
2021 yılı En Popüler Yatırım Araçları – 2021 yili En Populer Yatirim Araclari

2021 yılı En Popüler Yatırım Araçları

Birikiminizi yatırıma dönüştürmek mi istiyorsunuz? Geleceğinizi güvence altına almak için en doğru adım yatırım yapmaktır. Peki, neye yatırım yapacaksınız? Şu dönemde altına ya da dolara yatırım yapmak mantıklı mıdır?

Ev, doğru bir yatırım aracı mıdır? Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz birçok farklı yatırım aracı arasında en popüler olanlar hangileri? Yatırım yaparken, yatırım yapıyor olmaktan daha önemlisi, yatırımı doğru yere yapıyor olmaktır. Paranızı doğru değerlendirdiğinizde, en çok kazandıran ve en popüler yatırım araçları ile birikimlerinizi kazanca, kazançlarınızı da avantaja dönüştürün. Peki, maksimum getiri sağlayan yatırım araçları hangileri?

Risksiz ve maksimum kazanç sağlayabileceğiniz bir yatırım aracı arıyorsanız, onlardan biri mevduat hesabıdır. Elinizde, o güne kadar biriktirmiş olduğunuz paralardan faiz ile kazanç elde etmek istiyorsanız, bankaların mevduat faiz oranlarına göz atarak doğru bankaya yatırım yapın.

Fiyatları alıp başını giden altın da fiziksel olarak değer kaybetmediği için en risksiz yatırım araçlarının başında gelir. Yani bugün 3 gr olan altın yarın da 3 gram kalacağı için, altın yatırımı sizin için bir risk değil, karlı bir yatırım olacaktır. Uzun vadede bakacak olursanız; yatırım için size fikir vermesi açısından son 10 yılda altının kazandığı değeri inceleyebilirsiniz. Sadece 5 yılda bile altın fiyatlarının neredeyse iki katına çıktığını söylemek mümkün.

Özellikle şu sıralar, en çok tercih edilen yatırım araçlarının başında altın ön sıralarda yer alıyor. Üstelik altın, her keseye uygun bir yatırım aracıdır. En popüler yatırım araçları arasında yer aldığı da kesin.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap