Kredi Vakti
2021 yılı Altın Yatırımında Püf Noktalar Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler – 2021 yili Altin Yatiriminda Puf Noktalar Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

2021 yılı Altın Yatırımında Püf Noktalar Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyanın en güvenilir yatırım araçları arasında gösterilen altın yatırımı ülkemizde de özellikle de küçük yatırımcılar tarafından tercih edilen yatırım aracı olarak öne çıkmaktadır. Peki, altın yatırımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yatırımlık Altın Hangisidir?

Altın yatırımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru altın türünü seçmektir. Altına yatırım yapmak isteyen kişilerin kesinlikle ziynet altın türlerinden uzak durmaları ve mümkün olduğunca 24 ayar gram altın gibi işçilik farkı olmayan altın türlerine yönelmeleri gerekir. Bu sayede altın alış satış farkı arasında yaşanan değişikliklerden dolayı zarar etme riski düşer. Yatırımlık altının alternatifi olarak kullanılabilecek bir diğer altın türü de 22 ayar bileziktir.

Altın Yatırımı Mantıklı Mı 2016?

Uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişiler için tercih edilebilecek en mantıklı yatırımlardan biride altın yatırımıdır. Fiyatının düşme riski bulunmasına rağmen uzun vadede altın fiyatları incelendiğinde altının zarar ettirme oranının son derece düşük olduğu görülmektedir. Ancak kısa dönem için yapılacak olan yatırım için kesinlikle altın tercih edilmemeli ve günlük repo gibi daha güvenilir yöntemler tercih edilmelidir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

1 yorum