Kredi Vakti
2020 yılı Bankaların Açılış ve Kapanış Saatleri – 2020 yili Bankalarin Acilis ve Kapanis Saatleri

2020 yılı Bankaların Açılış ve Kapanış Saatleri

Türkiye’de bankaların açılış ve kapanış saatleri hemen hemen birbirine yakındır, sadece öğle araları veren bankalar ara vermeden mesaisine devam eden özel bankalar olduğunu söyleyebiliriz. Kamu bankaları genel olarak sabah 08.30’da mesaiye başlar. Akşam ise 17.30 da mesaleri bitmektedir.

Ancak Türkiye’de kamu bankalarının tam zamanında hizmet vermeye başladığını söylemek çok doğru olmaz. saat dokuzdan önce kamu bankalarının müşterilerine hizmet vermeye başladığını söyleyemeyiz. Bu sebeple sadece erkenden gidip sıra alırsınız. Banka işlemlerinin saat dokuzda başladığını sizler de tahmin edebilirsiniz.

Bu durum özel bankalar için biraz farklılık göstermektedir. Çünkü özel bankalar açılış ve kapanış saatleri konusunda daha hassas davranıyorlar. Çünkü müşteri memnuniyeti onlar için çok önemlidir. Büyük rekabet halinde olan bankacılık sektörü müşteri kaybetmemek için müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamak için elbette bankaların açılış ve kapanış saatlerine harfiyen riayet etmek için titiz davranırlar.

Türkiye’deki kamu ve özel bankaların çalışma saatleri normal şartlarda birbirine çok yakın ve paraleldir. Çünkü bankacılık işlemleri doğal olarak aynı saatte gerçekleşiyor insanlar bankalar arasında mekik okuyarak zaman harcıyorlar. En doğrusu her bankanın çalışma sistemini bizzat o bankaya giderek öğrenebilirsiniz.

Sürekli çalıştığınız bankaların size büyük kolaylık sağladığını sizler de bilirsiniz. Bu kolaylıkların başında bankadan aldığınız kredi kartı ya da banka kartıyla sıra alırken sizi öne atacağını unutmayınız.Bankacılık işlemlerinde işimizin çabuk bitmesi için mutlaka bankaya ait kartla sıra fişi alınız Böylece bankaların açılış ve kapanış saatleri sizleri fazla etkilemeyecektir.

Hakan Çalışkan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Finansal Bölümlerden Mezunum Sizlere Ekonomi hakkında güncel bilgiler aktarmaktayım.

Yorum Yap